kursy języka niemieckiego - Świebodzin

kursy języka niemieckiego - Świebodzin
Kursy
 
 
Organizacja zajęć
 
 
Tablica interaktywna
 
 
Poziomy językowe
 
 


Co to jest tablica interaktywna?

Znalezione obrazy dla zapytania tablica interaktywna Qomo

 

Tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym.

Działa jak duży ekran dotykowy, który jest obsługiwany za pomocą  specjalnego pióra (technologia elektromagnetyczna).

Dzięki tej technologii otwierają się całkiem nowe możliwości w pracy lektora, takie jak np. możliwość odsłuchania dowolnego – wskazanego na tablicy – słowa lub fragmentu tekstu, podkreślenie najważniejszych treści, tworzenie na poczekaniu prostych ćwiczeń bazujących na tekstach, prezentowanie filmów, wykresów i animacji, wykonywanie zadań interaktywnych z udziałem ucznia, odtwarzanie piosenek, zapisywanie notatek i ćwiczeń w pamięci komputera.

 Zobacz przykładowy film: https://www.youtube.com/watch?v=I424cL03YTE

 

Co to jest monitor interaktywny?

 

Avtek TouchScreen 55`serii Pro to połączenie najwyższej klasy monitora LCD z podświetleniem LED oraz tablicy interaktywnej.

Produkty interaktywne marki Avtek zostały wyróżnione przez konsumentów w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług w kategorii: monitory interaktywne, otrzymując tym samym prawo do używania nazwy i godła prestiżowej nagrody "Laur Konsumenta - Grand Prix 2015".


W monitorach interaktywnych Avtek zastosowano najnowsze technologie gwarantujące niezawodność i szeroką funkcjonalność. Avtek TouchScreen 55" serii Pro jest doskonałym narzędziem do urozmaicenia zajęć dla uczniów na każdym poziomie nauczania. Dzięki temu rozwiązaniu można przeprowadzić ciekawe zajęcia obejmujące m.in.:

  • prowadzenie interaktywnych zajęć – możliwość wzbogacenia o elementy multimedialne oraz bieżące nanoszenie notatek;
  • gry edukacyjne   – mobilizujące zajęcia dla dzieci w ciekawy sposób łączące elementy zabawy i nauki;
  • oglądanie filmów – wyświetlanie materiałów edukacyjnych w wysokiej rozdzielczości, korzystanie z zasobów internetu;
  • dla najmłodszych : kolorowanie – różnorodne narzędzia do rysowania oraz gotowe rysunki do malowania;

 

 

Zobacz przykładowy film: https://www.youtube.com/watch?v=kEEyasLAC4c

 

METODY NAUCZANIA

Metoda komunikatywna – zakłada, że język to narzędzie komunikacji i kładzie nacisk na to, aby kursant potrafił się „dogadać” w różnych sytuacjach życia codziennego. Wykorzystuje przy tym obszerne zasoby oryginalnych materiałów słuchanych oraz konwersacje tematyczne.

Metoda audiowizualna - wykorzystuje w nauczaniu liczne materiały audiowizualne, takie jak filmy, gry planszowe, muzykę, projekty i tablicę interaktywną. Słuchacz ma możliwość nauki języka w możliwie najszerszym spektrum. Ta metoda umożliwia w naturalny sposób nabywanie kompetencji językowych.